PPH WITRAŻ

witraże, lampy witrażowe, abażury, ozdoby, ...

Lampa witrażowa Fale - wysokość 60 cm, średnica 40 cm, podstawa mosiężna, abażur kulisty - szkło witrażowe - wykonany techniką Tiffany

Lampy witrażowe

Lampy witrażowe, których abażury wykonane są techniką Tiffany, będącą jedyną techniką wykonania witrażu umożliwiającą tworzenie struktur przestrzennych.

Lampa witrażowa Stożek - wysokość 50 cm, średnica 35 cm, podstawa mosiężna, abażur stożkowy - szkło witrażowe - wykonany techniką Tiffany

Podobnie jak witraże, lampy witrażowe są źródłem unikalnej atmosfery wywołanej grą światła i koloru. W zadziwiający sposób zmieniają klimat i nastrój ozdabianych oraz oświetlanych pomieszczeń.

Przybierają różne kształty, a jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest inwencja ich twórcy.

Wszystkie wykonywane przez PPH WITRAŻ lampy witrażowe, posiadają abażury wykonane w technice Tiffany, tj.: wykonane z odpowiednio przyciętych kawałów kolorowego szkła witrażowego, następnie łączonych metalową spoiną, tworząc w ten sposób zaprojektowaną wcześniej formę abażuru.

Lampa witrażowa Kielich

Wykonane są ręcznie. Szkło witrażowe, z którego wykonuje się abażury lamp witrażowych, charakteryzuje się tym, że każda tafla jest inna i to zarówno pod względem koloru jak i faktury szkła. Wszystko to jest powodem oryginalności i unikalności powstających lamp.

Abażur Tiffany Koliber - sześciościenny - głębokość 25 cm, średnica 35 cm - szkło witrażowe - wykonany techniką Tiffany

Abażury witrażowe przedstawione na stronach, należy traktować jako przykładowe. Pokazują one najprostsze wzory i rozwiązania jakie oferuje technika Tiffany dla tworzenia struktur przestrzennych.

W rzeczywistości, technika ta daje prawie nieograniczone możliwości i to w zakresie kształtu jak i koloru tworzonych lamp. Dlatego w przypadku braku na przeglądanych stronach poszukiwanego abażuru czy wymarzonej lampy, proszę o kontakt, a wspólnie wybierzemy, lub opracujemy takie wzory, które zaspokoją wszelkie wymagania, zarówno pod względem doboru kolorów jak i kształtu lampy witrażowej.Lampa witrażowa wisząca Geom - głębokość 25 cm, średnica 40 cm, abażur kulisty - szkło witrażowe - wykonany techniką Tiffany

Lampy witrażowe, a właściwie ich podstawy elementy metalowe, wykonane są zwykle jako odlewy z mosiądzu, co daje im stabilność, solidność oraz niepowtarzalny wygląd.

Podstawy wykonywane są w różnych wzorach, wysokościach i gabarytach. Można więc w większości przypadków wybrać najbardziej odpowiadający kształt oraz wielkość. W pozostałych przypadkach pozostaje stworzyć ten jedyny, wymarzony, odpowiedni dla własnej unikalnej lampy - w czym chętnie pomożemy.

W celu zamówienia, uzyskania oferty lub odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące lamp witrażowych, wystarczy wypełnić formularz na stronie "kontakt", lub skontaktować się w dowolny sposób korzystając z danych kontaktowych znajdujących się w zakładce Kontakt.


Tu jesteś:   PPH Witraż > Galeria > Lampy witrażowe

Copyright © by PPH WITRAŻ - Witraże, lampy witrażowe, abażury,  ...
Tarnowska Wola 82, 39-460 Nowa Dęba, podkarpackie,